Povinné ručení lodě

Podíváme-li se na tento typ pojistky blíže, je třeba říci, že v České republice jeho povinnost není. Přesto ale doporučujeme zřízení. A to proto, že cenově není nijak drahé a pojistné limity mohou být natolik vysoké, že vás finančně ochrání proti mnoha situacím. Je tedy dobré vyrazit na vodu s dokonalou pojistnou ochranou.

Ta se ale nemusí vztahovat jenom na situace, kdy se oddáváte rekreační platbě. Povinné ručení ručení lodí se totiž hodí i ve chvíli, kdy zvedáte loď z vody, kotvíte, nebo ji spouštíte na vodu. To vše jsou situace, kdy se může stát nehoda – a díky pojistce se nemusíte bát finančních dopadů.

Pojištění lodě lze uzavřít na řadu plavidel

A jelikož dokážeme najít vždy odpovídající a nejlepší pojistku každému z vás, buďte si jisti také tím, že vy nebudete výjimkou. Celým procesem vyhledání správné pojistky vás provedeme jednoduše a rychle. A výsledkem toho bude, že získáte nejvýhodnější povinné ručení, v rámci kterého pojistíte třeba své motorové čluny, nebo plachetnice. Stejně tak se ale může vztahovat třeba na hausbót, nebo vodní skútr. A to samozřejmě v rámci celé řady známých, nebo méně známých značek, Stačí při výběru postupovat přesně podle jednoduchých pokynů.

Modrá karta je samozřejmostí

To, že bude vaše pojistka uzavřena, prokáže jednoduchý dokument, který získáte. Ten nese název Modrá karta a je dokladem, který jste samozřejmě povinni mít vždy při sobě. Jak jsme zmínili, v Čechách to není nutné. Jsou ale země, kde je povinné ručení pro lodě nezbytností. Prokázat se tak budete muset třeba námořní policii, která vás při vaší plavbě zastaví.

Pojištění lodí za nejnižší ceny na trhu

A proč zvolit povinné ručení právě u nás? Jelikož jsme jistotou toho, že vám díky našim zkušenostem v tomto oboru budeme moci najít vždy ty nejlepší ceny. Díky tomu budete mít jistotu v tom, že za pár tisíc ročně dostanete ochranu na statisíce, i miliony korun.