Otázky a odpovědi

Jaké pojištění lodě u vás můžu sjednat?
V rámci naší nabídky je možné sjednat jak povinné ručení, tak i havarijní pojištění lodě. Obě možnosti kryjí celou řadu možných škod a problémů a jejich kombinace nabídne doslova ideální ochranu.
Na jakou cenu se pojistka sjednává?
K dispozici jsou dvě možnosti pojistek. Ty nabízíme na novou cenu – kterou je nutno vynaložit na pořízení věci, nebo časovou cenu – snížená o opotřebení, popřípadě znehodnocení lodi a jejích součástí.
Je povinné ručení v ČR povinné
V rámci tuzemských zákonů není tento typ pojistky nařízený. Přesto ho ale doporučujeme sjednat. A to ať už pro řadu jistot, které nabídne, tak i pro potřeby pojistky v zahraničí. Je řada států, kde se bez ní neobejdete. Její uzavření zde prokazujete takzvanou Modrou kartou, která je dokumentem, díky kterému je jasné, že je pojistka uzavřena.
Co vše je možné pojistit?
V rámci povinného ručení to mohou být třeba motorové čluny, plachetnice, stejně jako hausbóty, nebo také vodní skútry. U pojištění havarijního do výčtu možností přidáváme také jachty, remorkéry, ale i tlačné čluny. Nechybí ale ani možnost zahrnout do konkrétní pojistky také vaše vybavení, popřípadě příslušenství lodi.
Jak probíhá likvidace pojistné události?
Stejně, jako v rámci celé řady jiných pojistek na našem trhu. V první řadě je třeba událost nahlásit pojišťovně, zajistit veškerou potřebnou dokumentaci, stejně jako spolupracovat s konkrétním likvidátorem. Na konci samotného procesu dojde k pojistnému plnění. Vám v rámci havarijní pojistky a poškozenému v rámci povinného ručení.
Jak pojištění lodi sjednat?
Díky našemu propracovanému procesu jednoduše a rychle. Náš zkušený poradce vás provede jednotlivými kroky a připraví nabídky, které budou doslova na míru vašim konkrétním požadavkům i potřebám. Vše poté vyřídíte jednoduše z domova, a za několik málo minut. Poté lze vyrazit na vodu s jistotou, že jste pod plnou ochranou.